Kullanıcı Sözleşmesi

Bio123.net Organik Ürün Portali, organik ürün arayan tüketicilerin bu ürünlere kolay ulaşmasını sağlayan bir sistemdir. Siteyi kullanmadan önce lütfen aşağıdaki genel ve yasal sorumlulukları içeren Hizmet Koşulları'nı ve Gizlilik Prensipleri'ni dikkatlice okuyunuz. Bu siteyi ziyaret ederek, tüketici ya da satış noktası üye olarak burada yazılı olan koşulların tümünü kabul ettiğinizi ve bu siteyi bu koşullar dışında bir amaç için kullanmayacağınızı kabul etmektesiniz. 

Ekolojik Tarım Organizasyonu Derneği, bu sözleşmede belirtilen hizmet koşullarını dilediği zaman değiştirebilir. Bu sebeple siteyi her ziyaretinizde bu sözleşmeyi tekrar okumanızı öneririz.

Hizmet Koşulları

Kullanıcı Tipleri

Bio123.net Organik Ürün Portali’nde üç çeşit kullanıcı tipi mevcuttur: tüketici üyeler, satış noktası üyeler ve ziyaretçiler. 

Bio123.net Organik Ürün Portali, tüketici üyelerle satış noktası üyeler arasındaki iletişim aracıdır. Ziyaretçiler, sitemize henüz üye olmamış ya da üye girişi yapmamış kullanıcılardır. Tüm kullanıcılar, bu sözleşmede yazılı Hizmet Koşulları'na ve Gizlilik Prensipleri'ne uymakla yükümlüdür.
Tüketici Üyeliği

Bio123.net Organik Ürün Portali’nin sunduğu hizmetlerden faydalanmak için sitemize üye olmanız gerekmemektedir. Fakat üye olarak,  sadece üyelere sağlanacak olan kampanya, indirim ve etkinlik fırsatları yakalayabileceksiniz.. Bio123.net Organik Ürün Portali ile paylaşacağınız bilgilerin gizliliği ve güvenliği esastır. 

Bio123.net Organik Ürün Portali, Veritabanında bulunan tüketici ve satış noktası bilgilerinin içeriğinden sorumlu tutulamaz. Tüketici bilgilerinin içeriği ile ilgili risk tüketicinin kendisine aittir.Üyelik Güncelleme

Bio123.net Organik Ürün Portali, üyelerine her an üyelik bilgilerini güncelleme ve değiştirme imkanını vermektedir.Üyelikten Vazgeçme

Bio123.net Organik Ürün Portali üyeleri istedikleri her an kayıtlarını silme ve üyeliklerini sona erdirme hakkına sahiptirler.Üyelik Kısıtlanması veya İptali

Bu sözleşmede yazılı olan Hizmet Koşulları ve Gizlilik Prensipleri'ne uyulmaması, kötü amaçlı veya amaç dışı kullanım tespit edilmesi ya da üyelik bilgilerinin doğrulanamaması halinde Bio123.net Organik Ürün Portali , haber vermeden söz konusu üyenin üyeliğini askıya alma tamamen iptal etme haklarını saklı tutar.

Satış Noktası Üyeliği

Bio123.net Organik Ürün Portali, satış noktalarının iletişim bilgilerini Ekolojik Tarım Organizasyonu’nun kurumsal üyelerinin listesinden derlemektedir. Ayrıca listeden çıkmak isteyen satış noktaları da Bio123.net Organik Ürün Portali’ne  başvurmaları durumunda listeden çıkarılacaktır.


Bunun yanında ETO üyesi olmayan satış noktaları Bio123.net Organik Ürün Portali’ne  başvurarak ve gerekli bilgi, belge ve güncel organik sertifikalarını sunarak portal’de yer almayı talep edebilirler. Kendi rızasıyla sisteme eklenmek için müracaat eden satış noktaları, satış noktası üye olarak bu sözleşmede yazılı tüm Hizmet Koşulları'nı ve Gizlilik Prensipleri'ni kabul etmektedirler.


Satış noktaları yanlış ya da yanıltıcı bilgi vermeyeceklerini, bu portalde sadece güncel organik sertifikası bulunan ürünleri ile ilgili bilgi gireceklerini ve kendileriyle ilgili bilgileri (organik ürünler, iletişim bilgileri, vb.) gerektiğinde güncelleyeceklerini, verecekleri bilgilerin yürürlükte olan yasal düzenlemelere uygun olacağını ve bunlardan doğacak hukuki ve cezai ihtilaflardan tek sorumlu olacaklarını kabul etmektedirler. Ayrıca, kuruma verilen şifrelerin izinli izinsiz her türlü kullanımından ve bu kullanım sonucu doğacak hukuki ve cezai ihtilaflardan tek sorumlu kurumların kendisidir.


Bio123.net Organik Ürün Portali, sadece  tüketicilerin organik ürün satış noktalarına ulaşmasını sağlamaktadır. Satış noktaları ve tüketiciler  arasında yaşanan sorunlarla ilgili Ekolojik Tarım Organizasyonu Derneği hiçbir yükümlülük kabul etmez.Tüm Kullanıcılar İçin Geçerli Yükümlülükler

Tüm kullanıcılar Bio123.net Organik Ürün Portali’ni kullanarak;

    •    Diğer kullanıcıların kullanım haklarına, gizlilik haklarına ve kişilik haklarına saygı duyacağını ve başka kullanıcıları rahatsız edici davranışlarda bulunmayacağını,
    •    Kendisiyle ilgili yanlış bilgiler sunmayacağını,
    •    Giriş izninin olmadığı bölümlere erişmek için hiçbir teşebbüste bulunmayacağını,
    •    Telif haklarına saygılı olacağını,
    •    Virüs veya çeşitli yöntemlerle sitede kullanılan yazılımların çalışmasını engelleyebilecek faaliyetlerde bulunmayacağını,
    •    (Satış noktaları için) Portale kayıtlı olduğu firma dışında başka firma, marka ve işletmelere yönelik ticari amaçlı, reklam içeren herhangi bir yazılım veya bilgi göndermeyeceğini,
    •    (Satış noktaları için) Bu portalde sadece sertifikalı organik ürünlerin duyurulmasına izin verildiğini,
    •    Siteyi kullanım esnasında tüm bu kurallara uyacağını, uymaması durumunda doğabilecek sonuçların tek sorumlusu olduğunu kabul etmektedir. Belirtilen kurallara uyulmaması durumunda Ekolojik Tarım Organizasyonu Derneği sorumluluk kabul etmemekte ve her türlü hukuki yola başvurma hakkını saklı tutmaktadır.

Telif Hakları
Bio123.net Organik Ürün Portali’nin içeriğinde bulunan tüm yazılımların, kodların, tasarımların, logoların, yazıların, grafiklerin, fotoğrafların, resimlerin ve fikirlerin her hakkı saklıdır. Sitede yer alan herhangi bir malzeme Ekolojik Tarım Organizasyonu Derneği’nin yazılı izni olmaksızın kullanılamaz, değiştirilemez, kopyalanamaz, çoğaltılamaz, iletilemez, dağıtılamaz veya başka bir sitede yayınlanamaz.

Diğer Sitelere Olan Bağlantılar
Bio123.net Organik Ürün Portali üzerinde yer alan herhangi bir bağlantıdan başka bir siteye bağlandığınızda Bio123.net Organik Ürün Portali’nden tamamen çıkmış sayılırsınız. Bu bağlantıların  Bio123.net Organik Ürün Portali sitesinde bulunması Ekolojik Tarım Organizasyonu Derneği tarafından onaylandıkları anlamına gelmez. Ekolojik Tarım Organizasyonu Derneği, bağlantının yönlendirdiği sitenin içeriğinden ve kullanım sözleşmelerine uyulmaması durumunda doğacak sonuçlardan sorumlu değildir. Ziyaret ettiğiniz her sitenin kullanım sözleşmesini dikkatle okumanızı tavsiye ederiz.

Bio123.net Organik Ürün Portali’nin Yükümlülükleri

Bilgilerin Doğruluğu ve Yasalara Uygunluğu
Bio123.net Organik Ürün Portali içerdiği satış noktası ve tüketici  bilgilerinin içeriğinden sorumlu değildir. Portal’de listelenen her firma ve ürün için güncel organik sertifikasını kontrol etmekle birlikte, bu bilgilerin doğruluğunu ve güvenilirliğini garanti etmez. Bu bilgilerle ilgili tek sorumlu bilginin kaynağı olan kurum ya da bireydir. Bio123.net Organik Ürün Portali aracılığıyla bir kullanıcının diğer bir kullanıcı ile kuracağı iletişimlerde (bireysel ya da kurumsal) bilgilerin doğruluğu, güvenilirliği ve yasalara uygunluğu konusunda  Bio123.net Organik Ürün Portali garanti vermez. Bilgilerin yasadışı olması durumunda, iletişim esnasında ya da sonrasında meydana gelebilecek herhangi bir anlaşmazlıkta ve bunun gibi durumlarda Ekolojik Tarım Organizasyonu Derneği hiçbir sorumluluk kabul etmez. Sorumluluk ilgili taraflardadır.

Sitenin Kullanımından Doğacak Zararlar
Bio123.net Organik Ürün Portali ve bu portalin yürütücüsü olan Ekolojik Tarım Organizasyonu Derneği, sitede herhangi bir virüs ya da tehlikeli unsur olmadığını garanti edemez. Sitenin kullanımından kaynaklanan herhangi bir zarar için sorumluluk kabul etmez. Ekolojik Tarım Organizasyonu Derneği, bu sitede sunulan herhangi bir belge, hizmet veya bilginin sanal ortamda veya dışarıda kullanımı esnasında çıkabilecek sorunlardan ve doğabilecek zararlardan sorumlu tutulamaz.

Güncelleme
Site içeriğini önceden haber vermeksizin değiştirme veya bakım maksadıyla geçici olarak kapatma hakkı  Ekolojik Tarım Organizasyonu Derneği tarafından saklı tutulmaktadır. Sitede yapılmış olan herhangi bir değişiklik sizi etkilerse, ne yapmanız gerektiği e-posta yolu ile size bildirilecektir.

Üye Bilgileri Gizlilik Prensipleri
Bio123.net Organik Ürün Portali , üye bilgilerinin gizliliğine ve güvenliğine büyük önem vermektedir. Bu sebeple, üye bilgileri veri tabanını barındıran servis sağlayıcısı son teknoloji kullanılarak "güvenlik duvarları" ile korunmaktadır.Kişisel Bilgiler
Bio123.net Organik Ürün Portali sitesinin arama motoru dışında sunduğu hizmetlerden faydalanmak için sitemize üye olmanız gerekmektedir. Üye olurken vereceğiniz bilgilerin gizliliği ve güvenliği esastır. Bu kişisel bilgiler, sizin isteğiniz dışında üçüncü şahıslara iletilmeyecektir.

Teknik Bilgiler
Sizin vereceğiniz kişisel bilgiler dışında  Bio123.net Organik Ürün Portali’ni ziyaret ettiğiniz sırada elde edilecek kimi teknik bilgiler de vardır: IP adresiniz, alan (domain) sunucunuz, siteye bağlanma zamanlarınız, internet servis sağlayıcınız (ISP) gibi bilgiler, teknik sorunları çabuk ve kolay giderebilmek için kaydedilecektir. Sizden alınan bu bilgiler de, üçüncü şahıslarla paylaşılmayacaktır.

İletişim Bilgileri
İletişim bilgilerinin hangi koşullarda ve kimlerle paylaşılacağı açıklanmaktadır:
Satış Noktası İletişim Bilgileri;
Kendi rızanızla dolduracağınız ve önceden kendi hazırladığınız iletişim bilgileriniz tüketicilerin size ulaşmasını sağlayacaktır. 
Bunun dışındaki kişisel bilgilerinizi siz kendi isteğinizle, tüketicilerle veya diğer satış noktalarıyla kişisel paylaşırsanız, Ekolojik Tarım Organizasyonu Derneği sorumluluk kabul etmez.

Servis sağlayıcısıyla;
Bio123.net Organik Ürün Portali veri bankası ve site yazılımı, servis sağlayıcısı şirketin sunucusunda konumlandırılacaktır. Ne var ki, servis sağlayıcısı şirket, bu bilgileri hiçbir şekilde başka amaçlar uğruna kullanamaz, başkalarıyla paylaşamaz, satamaz veya kiralayamaz.  Bio123.net Organik Ürün Portali ile imzaladığı Gizlilik Anlaşması gereğince bu yükümlülük altına girmiştir.
Diğer internet siteleriyle;
Bio123.net Organik Ürün Portali’nde diğer bazı internet sitelerine linkler bulunmaktadır. Bu linkler vasıtasıyla gidilen internet sitelerinin gizlilik sözleşmeleri  Bio123.net Organik Ürün Portali’ninkinden farklıdır ve Ekolojik Tarım Organizasyonu Derneği hiçbir şekilde orada oluşan sorunlar için sorumluluk kabul etmez; o sitelerin güvenlik ve gizlilik sözleşmeleri için garanti vermez.
Yasal soruşturma talebi amacıyla;
Herhangi bir yasal soruşturma durumunda, size ait tüm bilgileri kanunlar çerçevesinde ve ilgili gerekçelerin tarafımıza sunulması durumunda ilgili mercilerle paylaşma hakkını saklı tutmaktayız; çünkü bu hukuki bir yükümlülüktür. 

Bio123.net Organik Ürün Portali’nin başka bir derneğe veya şirkete satılması durumunda;
Bio123.net Organik Ürün Portali bir başka şirket veya şirketler tarafından satın alınırsa veya bir başka şirketle veya şirketlerle ortaklık kurarsa, tüm bilgileri diğer şirket veya şirketlerle paylaşma hakkını gizli tutmaktadır.Şifre Koruması:
Bio123.net Organik Ürün Portali  bilgilerinizin gizliliğini korumak amacıyla kişisel ya da kurumsal bilgilerinizin yer aldığı bölümlere yalnızca şifre ile girilmesine izin vermektedir. Sistem, aynı kullanıcı adı ve şifreyle iki kişinin aynı anda sisteme giriş yapmasına izin vermemektedir. Eğer site üzerinde işlem yaparken sizin şifrenizle sisteme giriş yapıldığına dair bir mesaj alırsanız, lütfen sisteme tekrar giriş yaparak şifrenizi değiştirin. Şifrenin gizliliği üyenin sorumluğundadır. Şifrenin üye tarafından bir başka kişiye verilmesi sonucunda doğabilecek sorunlardan üye kendisi sorumludur. Üye, şifresinin izinsiz kullanıldığını tespit ederse, Bio123.net Organik Ürün Portali’ni haberdar etmekle yükümlüdür.Bio123.net Organik Ürün Portali , üyelere bilgilerinin güvenliği için şifrelerini zaman zaman değiştirmesini tavsiye eder. Ayrıca, sitenin güvenliği için gerektiğinde  Bio123.net Organik Ürün Portali şifrenizi değiştirebilme hakkını saklı tutmaktadır.

Çocuklar

Verdiğimiz hizmetler, 13 yaşından küçük çocuklar için hazırlanmamıştır. Bu yüzden, 13 yaşından küçük çocukların siteye üye olmasına izin verilmemektedir.

Gizlilik Sözleşmesinin Sınırları
Her türlü gerekli güvenlik tedbirini almamıza rağmen yasal olmayan herhangi bir yol ile bilgileriniz başkaları tarafından ele geçirilirse, bunun yasal sorumluluğu yasayı çiğneyerek bilgileri ele geçirenlerdedir. Bu gibi bir durumu tespit ederseniz lütfen bize bildiriniz. Bu durumda, yasal haklarımızı kullanır, konu hakkında hukuki işlem başlatırız. 


Yasal Uyarı
Bu sözleşmenin yürütülmesinde ve sitenin kullanımı esnasında çıkabilecek sorunlarda öncelikle T.C. kanunları esas alınacaktır. Bu "Hizmet Koşulları ve Gizlilik Prensipleri" sözleşmesinde herhangi bir madde T.C. yasalarına göre yasadışı, geçersiz ya da uygulanamaz durumdaysa, söz konusu madde sözleşmeden düşecek ve geriye kalan maddeler geçerliliğini koruyacaktır.
Sözleşmenin imzalandığı tarihte var olmayan ve öngörülmeyen, tarafların kontrolleri dışında gelişen, ortaya çıkmasıyla taraflardan birinin ya da her ikisinin de sözleşme ile yüklendikleri sorumlulukları yerine getirmelerini imkansızlaştıran haller (tabii afet, savaş, terör, grev, lokavt, tesislerde önemli mahiyette arıza vs.) mücbir sebep olarak kabul edilecektir. Mücbir sebep şahsında gerçekleşen taraf, diğer tarafa durumu derhal ve yazılı olarak bildirecektir. Mücbir sebebin devamı esnasında tarafların yükümlülüklerini yerine getirememelerinden dolayı herhangi bir sorumlulukları olmayacaktır. İşbu mücbir sebep hali on gün süreyle devam ederse, taraflardan her birinin, tek taraflı olarak fesih hakkı doğacaktır.
Soru, görüş ve önerileriniz için lütfen bize ulaşın.
Bio123.net Organik Ürün Portali’ni tercih ederek bize gösterdiğiniz ilgi ve güven için çok teşekkür ederiz.